Tėvas man sakydavo, jog gyvenime reikia turėti tris patikimus žmones – gerą daktarą, atlaidų kunigą ir sumanų buhalterį. Pirmaisiais dviem taip niekada ir nepasinaudojau“, – Oskaras Šindleris, istorinė Antrojo pasaulinio karo asmenybė

Dažnai įmonių vadovai versle daro esminę klaidą ir buhalterijos tvarkymą patiki nekvalifikuotiems buhalterinės apskaitos paslaugų atstovams. Paprastai tokie buhalteriai būna gan pigūs ir nepriklauso jokiai įmonei. Vadovams atrodo, kad įmonės finansinių reikalų tvarkymas yra visai paprastas, o eilinis ką tik buhalterijos kursus pabaigęs buhalteris gali lengvai susitvarkyti su užduotimis. Tačiau toks požiūris dažniausiai būna klaidingas, kadangi patyręs, profesionalus buhalterinių paslaugų atstovas gali ištempti įmonę iš bankroto ir ženkliai prisidėti prie jos klestėjimo ir atvirkščiai – klestinčią įmonę gali ir sužlugdyti. Taigi, kad pasirinktumėte gerą buhalterį, pateikiame 5 gero buhalterio savybes, į kurias turėtumėte atsižvelgti renkantis buhalterį:

  1. Buhalteris turi būti atidus detalėms. Turi susikoncentruoti ties mažais dalykais. Tokiu atveju „dideliais dalykais“ bus pasirūpinta savaime. Jūs neturite laiko būti jo auklė. Buhalteris privalo prisiimti atsakomybę už visas smulkmenas, kurioms reikia dėmesio.
  2. Buhalteris savo darbą turi dirbti iki galo. Turi būti savarankiškas ir savo darbą atlikti iki galo.
  3. Buhalteris turi turėti finansinę ataskaitą iki kito mėnesio 10 dienos. Trys pagrindinės finansinės ataskaitos yra balanso ataskaita, pelno ir nuostolių ataskaita bei pinigų srautų ataskaita.
  4. Buhalteris turi detaliai matuoti visas bendrovės išlaidas. Labai svarbu, jog būtų matuojamas inventoriaus atsiperkamumas ir darbuotojų produktyvumas. Inventorius ir darbuotojų atlyginimas sudaro didžiausią išlaidų dalį, tad būtina pateikti patikimą informaciją apie šias išlaidas – atitinkamai pagal ją priimsite svarbius sprendimus.
  5. Buhalteris turi turėti komunikacijos įgūdžius. Jei buhalteris ko nors nesupranta, jis neturėtų gėdytis prašyti pagalbos. Komunikacija yra kritinis elementas, kadangi visą finansinę informaciją (ataskaitas, raportus) reikia tinkamai perduoti atitinkamiems žmonėms.

Reikėtų pabrėžti jog buhalterio profesija yra išties nelengva. Be šių savybių yra dar begalės kitų bruožų, kurie padaro buhalterį labai geru šios srities specialistu. Kiekvienam įmonės vadovui reikėtų atkreipti dėmesį ar jo buhalteris turi šias savybes. Nes kiekvienas bendrovės direktorius nori geriausio, protingiausio ir darbščiausio buhalterio savo įmonėje. Visi buhalteriai gali būti geri, tačiau būti šios srities specialistu gali  tik išskirtinių gabumų žmonės. Taigi geras finansų valdymas yra verslo sėkmės esmė.

2016 m. gegužės mėn.