Kiekvieną kartą ieškome vis naujų būdų, kaip parduoti savo prekes ar paslaugas. Arši konkurencija verčia ieškoti orginalių sprendimų, kad pranokti savo konkur entus ar bent jau nuo jų neatsilikti. Tačiau ar visuomet turime plagijuoti vieni kitus? Galbūt turime atrasti kažką savito…

Kiekvienas imasi įvairių metodų, kuriais stengiasi padidinti įmonės pardavimus. Šių metodų yra daug, nuo sudėtingų iki visai paprastai įgyvendinamų, nuo brangių iki reikalaujančių minimalių išlaidų. Todėl kiekviena įmonė gali atrasti savo ir vartotojų poreikius teikinačių metodų už prieinamą biudžetą.

Štai Jums pateikiame 6 patarimus, kuriuos galite išmėginti siekiant padidinti Jūsų pardavimus:

  1. Prekes ar paslaugasleiskite išbandytišis būdas yra patrauklus tuo, kad parodote klientui pasitikėjimą savo preke ar paslauga ir suteikiate šansą išbandyti prieš perkant. Tai gali išsklaidyti nemažai abejonių dėl kurių klientas dvejoja ar prekę,paslaugą reikėtų pirkti. Dažnai susiduriame su tuo, kad prekė ar paslauga yra ganėtinai brangi, tai specifinė prekė, paslauga kuri gali būti tinkama ne kiekvienam kaip kosmetikos priemonės ir kt. Žinoma dar geriau kai prekė, paslauga išbandoma ir konsultantas gali tuo pat metu paskatinti klientą, pristatant siūlomą įsigyti prekę ar paslaugą.
  2. Reikiamą informaciją klientui pateikite vizualiai patraukliai – informacija, prekių katalogai ir kt. turi atkreipti klientų dėmesį. Kiekvieną dieną gauname daugybę pasiūlymų įsigyti prekę ar paslaugą, susiduriame su reklama bei daugybe informacijos internete. Būtent dėl šios priežasties visai tai reikia pateikti kaip įmanoma patraukliau, patogiau, tai kas vaizduojama turi pritraukti kliento dėmesį iš karto.
  3. Ryšių su klientais palaikymas – įmonės visada svarbu atrasti naujų klientų, tačiau reikia nepamiršti ir jau esamų. Jų išlaikymas garantuoja pakartotinius pirkimus, jei klientai patenkinti jie jus rekomenduos ir kitiems. Tai padaryti nėra sunku, tereikia duomenų bazėje turėti klientų kontaktus ir kaupti informaciją apie juos. Tuomet artėjant šventėms ar kitoms progoms visada galėsite juos pradžiuginti ir pasveikinti, suteikti speicialius pasiūlymus parodant, kokie jie jums svarbūs. Lojaliausius klientus visada galite apdovanoti. Būkite save gerbiantys pardavėjai ir turėkite kliento sutikimą prieš jam siunčiam informaciją.
  4. Išklausykite klientą ir spręsti klientų problemas – ieškodami prekių, paslaugų klientai jau būna vedami kažkokių problemų arba su jomis susiduria. Tuomet pardavėjo užduotis išklausyti ir sugebėti išpręsti jo problemą, pasiūlydamas sprendimą. Tik tokiu atveju kai klientas bus patenkintas ir turės problemos sprendimo alternatyvą, apsispręs ar pirkti prekę, paslaugą.
  5. Suteikite galimybę tobulėti jūsų pardavėjams – būtent nuo jų priklauso ar prekė, paslauga bus parduota ar ne. Jų gebėjimas bendrauti, prisitaikyti prie pirkėjo bei juos perprasti yra sudėtinga užduotis. Todėl šiuos įgūdžius visada reikia tobulinti ir pasisemti daugiau žinių. Kiekvienas pirkėjas savitas, todėl reikia mokėti su juo bendrauti ir žinoti ką, kaip ir kada galime jam sakyti ar siūlyti. Tam visada bus naudinga pasirūpinti mokymais, kursais ir kt. kas gali padėti jūsų darbuotojams tobulėti.
  6. Motyvuokite savo darbuotojus – šis metodas išties efektyvus ir visai nebrangus. Kiekvienas darbuotojas gali tapti puikiu pardavėju. Skatinkite savo darbuotojus siūlydami prizus už tam tikrą atliktą darbą, didinkite jų lojalumą įmonei. Kaip pavyzdys galėtų būti, kad apdovanojamas tas darbuotojas, kuris pateikė pasiūlymų, kaip padidinti pardavimų skaičių, o gal jis pats pardavė nemažai prekių/paslaugų. O gal tai Jūsų buhalteris pardavė, kad ir vieną prekę/paslaugą. Tai padės išlaikyti šiokią tokią konkurenciją tarp darbuotojų ir skatins juos pasitempti. Taip sulauksite geresnių rezultatų, o ir darbuotojai jaus jūsų palaikymą.

Tai tik 6 būdai, kuriuos galite naudoti. Daugiau patarimų, kaip parduoti prekes ar paslaugas, sužinosite „Pardavimų įgūdžių valdymo“ seminare jau š.m. kovo 5-6 d., kur kartu su lektore Raimonda Valutiene sužinosite ir kitų įdomių, puikių technikų, kurios leis padidinti prekių ar paslaugų pardavimus. Registruojantis į seminarą, nurodykite kodą „Pardavimas“ ir gaukite 10 % nuolaidą į kovo 5-6 d. seminarą.

2016 m. kovo mėn.