2017 m. sausio 5 d. UAB „Docinta“ darbuotojai dalyvavo LBAA surengtame seminare apie Sodros mokesčių pokyčius 2017 mSodros specialistai pristatė naujus pokyčius. Dėl atidėto naujo darbo kodekso, pakeitimų nėra taip daug. Tačiau žiūrint į priekį, nuo 2017 m. liepos mėn. laukia dar viena pakeitimų banga.

  • Vienas iš svarbiausių pasikeitimų, kad Garantinio fondo įmokos nuo 2017 m. mokamos Sodrai. Jeigu anksčiau mokėdavome įmokas VMI bei atsižvelgiant į jų dydį buvo galima mokėti kartą per metus, kas pusmetį ar esant didesnėms įmokoms kas mėnesį, dabar jokių lengvatų nebeliko. Garantinis fondo įmokos mokamos kiekvieną mėnesį, kartu su socialinio draudimo įmokomis. Dėl to pasikeitė ir teikiamos ataskaitos Sodrai, pvz.: jeigu anksčiau 1-SD formoje nurodydavome tarifą 39,98 %, tai dabar jis padidėja 0,2 % garantinio fondo įmokomis – 40,18 %. Šią bendrą įmoką mokame įprastai – 252 kodu.
  • Taip pat pasikeitė „lubų“ taikymas skaičiuojant socialinio draudimo įmokas pagal autorines sutartis ar dirbantiems savarankiškai. Jeigu iki šiol turėjome ir mėnesines „lubas“, tai nuo 2017 m. mėnesinių „lubų“ dydžio nėra, o taikomas metinis dydis. 2017 m. socialinio draudimo įmokų bazė, kurią privalo taikyti kiekvienas draudėjas, kalendoriniais metais apskaičiuojant VSD įmokas negali būti didesnė negu praėjusių metų 28 VDU (Vidutinis šalies darbo užmokestis) suma – 20 753,60 Eur (741,2 Eur x 28)
  • Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į pasikeitusius tarifus savarankiškai dirbantiems (MB, IĮ ir kt. savininkams) bei dirbantiems pagal autorines sutartis, ūkininkams ir kitiems vykdantiems individualią veiklą. Šie asmenys nuo 2017 m. pradėti drausti ligos valstybiniu socialiniu draudimu, dėl ko didėja įmokos.

Pabaigai, norime priminti, kad domėkitės, kokie vyksta pasikeitimai. Jeigu kyla klausimų dėl Sodros įmokų, galite su Sodra susisiekti trumpuoju numeriu 1883. Ir neužmirškite, kad kitas pasikeitimų etapas nuo 2017 m. liepos 1 d.

2017 m. sausio mėn.