Marketingas plačiai paplitęs kasdieniniame mūsų gyvenime ir dažniausiai suprantamas kaip verslo įmonių veiklos būdas. Tačiau marketingą naudoja ne vien verslo įmonės ir organizacijos. Norėdamos sužadinti pageidautiną žmonių reakciją, jį pasitelkia ir visuomenės, politinės, valstybės valdymo ar net religinės organizacijos bei institucijos.

Marketingas yra įvairių rūšių. Viena iš jų – partnerystės marketingas. Tai yra vienas populiariausių ir pelningiausių pinigų uždirbimo būdų internete šiandieniniame pasaulyje. Procesas yra paprastas – internetinių svetainių savininkai gauna užmokestį už tai, kad reklamuoja arba parduoda įvairių kompanijų prekes, paslaugas, populiarina jų internetines svetaines. Tai paprastai įvyksta kai lankytojas patenka į reklamuojamą tinklapį paspaudęs nukreipiamąją nuorodą. Pardavėjai naudodami partnerystės marketingą, gali puikiai išreklamuoti savo produktą gerokai mažesniais kaštais, o partneriams tai yra puikus būdas užsidirbti dirbant mėgstamą darbą, rašant blog’ą mėgstama tema arba kuriant svetainę.

Anksčiau partnerystės marketingas buvo naudojamas kaip alternatyva, o dabar daugeliui kompanijų ir partnerių tai tapo pagrindine ar papildoma pajamų gavimo vieta.

Yra du pagrindiniai partnerystės marketingo tipai:

  • Pay Per Click (PPC) – mokestis už paspaudimą. Tai labiausiai paplitusi partnerystės marketingo rūšis tarp mažų tinklalapių savininkų ir pats lengviausias būdas jiems uždirbti pinigų. Prekeivis moka tinklalapio savininkui už kiekvieną lankytojo nukreipimą į jo tinklalapį, kaip kas nors paspaudžia nuorodą. Partneris gauna tam tikrą sumą pinigų, net jeigu nukreiptas lankytojas, apsilankęs prekeivio tinklalapyje, nieko neperka. Paprastai nustatytas už paspaudimą mokestinis būna mažas, nuo kelių iki keliasdešimt centų.
  • Pay Per Performance (PPP) – mokestis už veiksmą. Tai populiariausias prekeivių naudojamas partnerių marketingo būdas, bei pelningiausias partneriams. Prekeiviai moka partneriams tik tada, kai nukreiptas lankytojas ką nors nuperka iš pardavėjo tinklalapio. Prekeiviams ši sistema padeda sutaupyti daug lėšų, nes mokami komisiniai už įvykdytą pardavimą arba kliento registraciją. Šis būdas partneriams yra pats pelningiausias, nes komisiniai už parduotą prekę paprastai siekia 15%- 20%.

O, kad tai būtų labiau suprantama…

…įsivaizduokite, jog Jūs turite elektroninę parduotuvę, kurioje pardavinėjate savo produktą – išskirtinio dizaino televizorių. Jo kaina 150 € ir per mėnesį jūs sugebate parduot 10 vienetų. 10 * 150 = 1500 €. Taigi per mėnesį iš savo produkto uždirbate 1500 €. Bet žinoma, Jūs norite parduoti ir uždirbti dar daugiau. Sužinoję ir pasidomėję apie partnerystės marketingą, surandat 20 web partnerių, kurie už komisinius sutinka reklamuoti Jūsų produktą savo svetainėse. Po mėnesio matote, kad kiekvienas web partneris padėjo jums parduot po 5 vienetus. 20 * 5 * 150 = 15000 €. Kiekvienam iš jų, Jūs žadėjote sumokėt 30 € nuo kiekvieno pardavimo. 15000 – 30 * 150 = 10500 €. Taigi Jūsų pajamos iš partnerystės marketingo programos yra 10500 €. Ir tai septynis kartus daugiau, nei uždirbote prieš tai, kai nesinaudojote partnerystės marketingu. Tai ir yra partnerystės marketingo programos esmė, jog mažai investuojant, Jūs galite uždirbti kelis kartus daugiau pajamų.

Partnerystės marketingu gali užsiimti bet kuris raštingas žmogus, šiek tiek išmanantis interneto marketingą, bei dažnai būnantis socialiniuose tinkluose bei forumuose. Išbandyti partnerystės marketingo programas paprasta ir kainuoja tik laiką, skirtą išsiaiškinti veikimo principą, o vėliau atnešta nauda gali maloniai nustebinti, todėl jas išbandyti verta kiekvienam, turinčiam šiek tiek laisvo laiko ir norinčiam papildomai užsidirbti.

2016 m. lapkričio mėn.