Anot Verslo naujienų portalo – Verslo žinios, pastaraisiais metais interneto rinkodara daugeliui įmonių tapo svarbiausiu ar net vieninteliu būdu pasiekti ir patenkinti savo klientų poreikius. Daugelis įmonių pradėjo labiau domėtis, kaip veikia reklama socialiniuose tinkluose, daug investavo į mobiliąsias technologijas, o tradicinių reklamų po mažu pradėjo atsisakyti. Bet norint tinkamai konkuruoti su kitomis įmonėmis, reikia įdėmiai sekti visas technologines naujoves, nes jos atsinaujina beveik kasdien. Tokiu principu išskiriamos 5 pagrindinės interneto rinkodaros tendencijos, kurios daro didžiausią įtaką verslui ir į jas reikia labiausiai kreipti dėmesį ir jas naujinti atitinkamai.

  1. Vaizdo medžiaga: jau daugelį metų vaizdo medžiaga yra viena pagrindinių įmonės rinkodaros strategijos dalių. Tačiau šiuo metu vaizdo medžiaga atlieka dar didesnį vaidmenį ir į filmuotus siužetus, filmukus reiktų pažvelgti dar rimčiau ir atsakingiau. Pagal statistiką, per pastaruosius dvejus metus vaizdinės medžiagos populiarumas ir peržiūros išaugo apie 360% ir pagal tokius statistinius duomenis yra atrinkti du pagrindiniai būdai, kurie pagerintų įmonės vaizdo medžiagos rinkodaros tikslų įgyvendinimą. Pirma tai, pačioms įmonėms kurti siužetus ir talpinti socialiniuose tinkluose, o antras būdas, kuris taip pat skatina vartotojų didesnį dėmesį, tai interneto svetainėse ar su vartotojais pasidalinti kitų kurtais siužetais, kurie atitinka tos įmonės veiklą.
  2. Paieškos sistemos ir įvaizdis: daugelis mano, kad vienintelė pasaulyje naudojam interneto paieškos sistema yra „Google“, kartais prisimenamos ir „Bing“ ar „Yahoo“. Tačiau šiandien į savo paieškos sistemas investuoja ir „Pinterest“, „Facebook“, „Twitter“.Šios naujovės reiškia, kad visi klientų palikti atsiliepimai apie įmones socialiniuose tinkluose, netrukus sulauks kur kas didesnio vartotojų dėmesio, nes bus žymiai paprasčiau randami. Tad įmonės turės labiau rūpintis ne tik tuo, kiek vartotojų jas mato, bet ir kaip jos vartotojams atrodo.
  3. „Instagram“ reikšmė: nuo 2012 m., kai „Facebook“ įsigijo vaizdų programėlę „Instagram“, ji nuolat buvo nežymiai tobulinama. Šiuo metu „Instagram“ visame pasaulyje turi apie 300 mln. vartotojų.O iš jų „Instagram“ turi 207tūkst. Lietuvos vartotojų ir 77% visų jų sudaro 15-29 m. amžiaus segmentas. Pagal tokius duomenis galima matyti, kad įmonėms svarbu populiarumą skleisti ne tik savo internetiniame puslapyje, bet ir socialiniuose tinkluose su vaizdine medžiaga.
  4. Mobilieji mokėjimai: mobiliesiems mokėjimams sparčiai populiarėjant, aptinkama vis daugiau neišnaudotų galimybių. Mobiliosios piniginės ne tik kuo puikiausiai atstoja lojalumo korteles, bet ir leidžia daugiau sužinoti apie klientų įpročius. Į išmanųjį telefoną integruota banko ar mokėjimų įstaigos mobilioji piniginė yra patogus alternatyvus mokėjimo būdas. Užuot mokėjęs grynaisiais pinigais ar kredito kortele, vartotojas už pirkinius ar paslaugas gali sumokėti tiesiog mobiliuoju telefonu iš savo sąskaitos ar prie telefono prijungtos mokėjimų kortelės. Lietuvoje labiausiai paplitusi mobiliųjų mokėjimų sistema „WoraPay“, kuria naudojasi mobiliosios piniginės „Wio“, Medicinos bankas ir „Paysera“.
  5. Apsipirkimo programėlės: kai kurie pirkėjai nori labai tiksliai žinoti, ar perkama prekė jiems tikrai tinka, tad ilgai dvejoja, konsultuojasi su daugybe patarėjų. Šiandien tokiems pirkėjams yra sukurtos ir toliau tobulinamos programėles, leidžiančios prieš perkant pamatyti, kaip daiktas atrodys jų namuose, biure ir pan. Šios programos pasaulyje sparčiai populiarėja ir itin naudingos tampa tiek tradicinės, tiek internetinės prekybos įmonėms. Tad vis daugiau žmonių, vertindami patogumą ir galimybę taupyti laiką, planavimui pasitelkia mobiliuosius telefonus, tad apsipirkimo programėlės turėtų naudoti beveik kiekvienas vartotojas, ypač tas, kuris nori nepraleisti naujienų bei išskirtinių pasiūlymų.

Straipsnis pagal vz.lt (nuoroda)

2017 m. gegužės mėn.