Birželio pabaigoje susitikome su mamomis seminare “Mama ir verslas” pakalbėti apie verslą. Smagus seminaras vyko Vaikų pramogų kambaryje Smuflandas. Kol vaikučiai smagiai leido laiką, su mamomis diskutavome apie verslą ir su kokiais iššūkiais susiduriame jį kuriant.

Renginyje skirtingas patirtis apie verslo sėkmę pristatė keturios pranešėjos. Justina Dovydėnienė (Šponkė), mamoms konstatavo kelis svarbius dalykus. Justinos teigimu, svarbiausia kuriant verslą – jausti šeimos palaikymą, pradėti nuo pačių mažiausių dalykų ir nebijoti, jeigu Jūsų verslas labai mažas. Kartais iš mažo verslo grąžą galite pajusti žymiai greičiau.Antroji pranešėja Aurelija Gurskė – Mantas (HIPPOart), gaminanti lipdukus, pabrėžė, kad svarbiausia – daryti tai, kas patinka ir realizuoti save. Kitos dvi pranešėjos – Smuflando įkūrėjos Inga ir Laima pabrėžė, kad svarbiausia – tikėti savo idėja.

Apibendrinus prabėgusią smagią popietę, sudarėme sąrašą darbų, nuo kurių reikėtų pradėti:

  1. Idėja – svarbiausia turėti verslo idėją ir ja tikėti. Nesvarbu, kokio dydžio verslo idėja, juk kartais net paprasčiau viską pradėti nuo mažų dalykų. Taip pat nereikia bijoti konkurentų, jei analogiškas verslas jau yra. Kiekvienas atranda savo pirkėją, kad ir kiek konkurentų būtų aplinkui. Ir pats svarbiausias dalykas – mylėti savo darbą ir tikėti tuo, ką darai. Kai tiki tu, tiki ir kiti.
  2. Palaikymas – moteris turi daugybę pareigų: rūpintis namais, vaikais, vyru… todėl pradėjus galvoti apie verslą tampa labai svarbu sulaukti artimiausių žmonių paramos. Atsiradus verslui dalis mamos laiko bus skirta verslui, todėl kituose namų ruošos darbuose mamai reikės pagalbos ir palaikymo. Jeigu turite mažą vaiką iš karto nusiteikite, kad dirbsite, kai vaikas miegos. Tikėtina, kad aukosite ir savo miego laiką, tačiau gautas malonumas realizuojant save atperka viską.
  3. Finansavimasmažas verslas dažnai nereikalauja didelio finansavimo, o jeigu jau yra poreikis gauti didesnį finansavimą – pravartu pasidomėti jauno verslo finansavimo galimybėmis. Kreipiantis dėl finansavimo į kredito įstaigas svarbu viską apskaičiuoti ir parengti verslo planą. Renkantis paskolas iš Lietuvos kredito unijos verslui iki 1 metų, verslo planas rengiamas pagal paruoštą šabloną.
  4. Įteisinti savo versląverslo įteisinimas svarbus etapas, kuriame reikia nuspręsti, kokią verslo formą pasirinkti. Jeigu verslas nedidelis – užteks užregistruoti individualią veiklą pagal pažymą, Svarstant apie didesnį verslą, galima įsteigti įmonę. Įmonės steigimu galima pasirūpinti pačiam, ją steigiant el. būdu per Registų centro savitarnos svetainę.
  5. Reklamuotis – geriausia reklama daug nekainuoja. Pasirinkite Jums geriausius būdus reklamuotis, juk tai nebūtinai turi būti mokama reklama. Pradžioje savo prekes ir paslaugas galite pasiūlyti socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram), nemokamuose skelbimų portaluose, dalyvauti įvairiose grupėse, vienijančiose mamas, ir taip skleisti žinią apie save.

Taigi linkime Jums nebijoti žengti pirmą žingsnį verslo pradžios link, o jeigu turite klausimų apie verslo steigimą, mielai Jums padėsime!

2016 m. liepos mėn.